Ogłoszenie


#1 10-08-2011 17:01:11

makaroni

Świeżak

Zarejestrowany: 10-08-2011
Posty: 1
Punktów :   

Live z Reason - automatyczne loopowanie sequencera w reason

Witam wszystkich,

   Od jakiegoś czasu drążę temat i zastanawiam się jak /i czy wogóle/ można zrobić coś takiego:

- mam ślady zrobione w Reasonie, który podpinam pod Livea
- chcę grać z nimi na żywo ale mieć kontrolę nad tym, kiedy będzie zwrotka, a kiedy refren
- problem powstaje, gdy chcę zrobić automatykę nad loopowaniem sekwencera

Krótko mówiąc dążę do tego, że:
- odpalam PLAY i leci mi dźwięk z Reasona, który jest ustawiony na loop pomiędzy taktami 1 -4
- kiedy wcisnę w Liveie (trigger) np: 2, program automatycznie ustawia mi loop tak, że z Reasona grają zapętlone takty np: 4-8, i oczywiście co BARDZO Ważne, poprzedni loop gra do końca i później płynnie przechodzi w następny
- jak wcisnę 3, to grają mi zapętlnoe takty 8-12
- a jak nacisnę 1, to grają mi 1-4 itd

Czy można coś takiego zrobić? Wolałbym pozostać w takim ustawieniu, niż renderować wszystko do audio (wtedy nie ma problemu). A moża da to zrobić w innym programie? Jakim? Ale źródło musi leciec z Reasona.

Dzięki Wielkie za odpowiedź i pomoc.

Pozdrawiam,

M

Ostatnio edytowany przez makaroni (10-08-2011 17:02:38)

Offline

 

#2 01-08-2012 16:15:36

minowak

Świeżak

Zarejestrowany: 01-08-2012
Posty: 1
Punktów :   

Re: Live z Reason - automatyczne loopowanie sequencera w reason

może nie odpowiem na Twój p roblem, ale  mam pytanie? jak podpiąłeś reasona do abla? ja do tej pory robiłem muzę tylko w reasonie, ale kupiłem harweare i bedę używał abla, ale interesuje mnie podpięcie reasona do abla bo może będę grał livey z dwóch żródeł...

Offline

 
Najlepsze Fora dyskusyjne - Top Lista


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sherwood-dungeon-paladyni.pun.pl www.git-ludzie.pun.pl www.najlepszebeagle.pun.pl www.lista-ots.pun.pl www.ksczarniboguniewo.pun.pl